Czego możesz się spodziewać po rezygnacji z mięsa w Twojej diecie?

dieta wege

Postanowiłeś wyeliminować ze swojej diety produkty mięsne i przynajmniej na początku postawić na zdrowy catering dietetyczny wege? Martwi Cię jednak jak Twój organizm zareaguje na eliminację z diety mięsa? W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy, czego możesz się spodziewać po rezygnacji z tego składnika w diecie, a także przedstawimy na jakich produktach bazuje dobrze zbilansowany catering dietetyczny wegetariański. Zapraszamy do lektury artykułu.

Reakcja organizmu na rezygnację z mięsa w diecie.

Na świecie widać wyraźny trend, który pokazuje, że coraz więcej osób rezygnuje lub znacznie ogranicza spożycie mięsa. Jakie mogą być skutki takiej decyzji? Jeśli zdecydujesz się nie jeść mięsa lub postawisz na dietę wegetariańską pudełkową, z pewnością wzrośnie ilość spożywanego przez Ciebie błonnika. Jest to ważny przeciwzapalny składnik diety, który często spożywany jest przez nas w zdecydowanie za małych ilościach. Zaletami błonnika jest także to, że oczyszcza nasze jelita, czy działa antynowotworowo. Dostępne na rynku badania pokazują także, że po redukcji lub odstawieniu mięsa z diety, widocznie spada poziom złego cholesterolu we krwi. Osoby spożywające wyłącznie pokarmy roślinne lub będące na cateringu dietetycznym wege, obserwują polepszenie pracy swoich jelit, dzieję się to za sprawą wzrostu dobrych bakterii w jelitach. Więcej chroniących nas bakterii to także mniej chorób, bo zdrowie i nasze samopoczucie w dużej mierze zależy od kondycji naszych jelit. Często przechodząc na dietę wegetariańską, osoby redukują swoją wagę mimo tego, że wcale nie liczą kalorii. A kto z nas nie chciałby ważyć paru kilogramów mniej? Wiele osób będących na diecie pudełkowej wege uważa, że znacznie polepszył się także wygląd ich skóry, włosów i paznokci. Wymieniają oni jako zaletę stylu wege brak trądziku, zaskórników czy innych zmian skórnych. Dużo osób korzystających z naszego cateringu dietetycznego wegetariańskiego cieszy się wyższym poziomem energii, niż wtedy kiedy spożywali oni mięso. Dzieje się tak dlatego, że jest to dieta zdecydowanie bardziej lekkostrawna, niż ta zawierająca mięso, która dodatkowo sprzyja pozbyciu się z organizmu toksyn. Według lekarzy wyeliminowanie z diety, zwłaszcza czerwonego mięsa zmniejsza w znacznym stopniu ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Co więcej osoby będące na diecie wegetariańskiej zdecydowanie rzadziej chorują na cukrzycę czy nadciśnienie. Wnioski z tego takie, że mniej mięsa w diecie, to lepiej funkcjonujący organizm i zmniejszone ryzyko niektórych chorób.

Warto także wspomnieć, że dieta która wyklucza mięso, może prowadzić do niedoborów takich składników jak: witaminy z grupy B, żelazo czy jod. Aby temu zapobiec należy spożywać odpowiednią ilość roślin strączkowych i orzechów. Wiele osób dlatego początkowo decyduje się na gotową dietę pudełkową wege, aby zobaczyć jak dobrze komponować posiłki i zmniejszyć ryzyko niedoborów w organizmie. Mięso jest również dobrym źródłem białka, które wpływa między innymi na regenerację mięśni po wysiłku fizycznym. Dlatego warto szukać jego źródeł w fasoli czy innych roślinach strączkowych, a jeśli jest się bardzo aktywnym sportowo, można również go suplementować.

Korzyści z diety pudełkowej wegetariańskiej – nie tylko dla Twojego organizmu.

Dieta bez mięsa czy catering dietetyczny wege, ma wpływ nie tylko na nasz organizm i przewód pokarmowy. Osoby będącę na takiej diecie, mówią otwarcie o szkodliwym działaniu przedsiębiorstw zajmujących się hodowlą zwierząt, w stosunku do naszej planety. Wiąże się ona bowiem z ogromnym zużyciem wody, a także emisją gazów cieplarnianych. Popularny jest również fakt, że większość roślin jadalnych przeznacza się na żywność dla zwierząt hodowlanych, przez co przyczyniamy się do wciąż nierozwiązanego problemu głodu na świecie.

Kolejną zaletą przejścia na dietę pudełkową wegetariańską są niewątpliwie oszczędności. Produkty roślinne są bowiem zdecydowanie tańsze niż mięso. Wege produkty wysokobiałkowe, takie jak groch czy fasola, są jego doskonałym, tańszym substytutem. W portfelu zostanie nam jeszcze więcej zwłaszcza, jeśli kupujemy owoce lub warzywa w sezonie ich występowania.

Dieta pudełkowa wegetariańska z Bomba Box – zadbaj z nami o swoje zdrowie.

Przechodząc na dietę wegetariańską bardzo ważne jest, aby jeść dobrze zbilansowane posiłki, które dostarczą Twojemu organizmowi wszystkiego czego potrzebuje. Dużo osób chcąc nauczyć się jak powinna ona wyglądać decyduje się na początku na profesjonalny catering dietetyczny wegetariański, chcąc mieć pewność, że uniknie niedoborów niektórych składników odżywczych. Decydując się na naszą dietę wegetariańską pudełkową wiesz, że dostaniesz dobrze zbilansowane i różnorodne posiłki, przygotowane we współpracy kucharzy i dietetyków. W naszej ofercie znajdziesz dwie wersje cateringu dietetycznego wege, standardową i z uwzględnieniem osób jedzących ryby.

Dieta pudełkowa wege to wariant dla osób, które w ogóle nie spożywają mięsa, ryb, czy też owoców morza. W jej ramach dostajesz 5 zróżnicowanych, smacznych posiłków, które dostarczą Cie odpowiedniej ilości energii i składników odżywczych. W tym cateringu odkryjesz na nowo pełnię smaków warzyw, owoców ale także roślin strączkowych, nabiału czy orzechów. Nie zabraknie Ci w nim również produktów zbożowych, jaj i różnego rodzaju pestek. Wszystko to, aby dieta nie była nudna i monotonna, a przyjemna. Ma ona dostarczyć też wszystkich mikro- i makroelementów, potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania Twojego organizmu. Jak we wszystkich naszych dietach pudełkowych, w tej również stosujemy tylko składniki spożywcze najwyższej jakości, stawiając na niebanalny smak potraw. Menu układa profesjonalny dietetyk, więc masz pewność, że jesteś w dobrych rękach. W ramach cateringu dietetycznego wegetariańskiego proponujemy do wyboru aż 5 różnych wariantów kaloryczności.

Dieta pudełkowa wege + ryby to także catering dla osób, które w pełni wyeliminowały ze swojej diety mięso. Jednak w tym wariancie od czasu do czasu występują takie produkty jak ryby oraz owoce morza. Posiłki w tej diecie również są urozmaicone i dostarczają organizmowi wszystkich witamin i składników odżywczych. Catering dietetyczny wegetariański opiera się przede wszystkim na smacznych warzywach, owocach i roślinach strączkowych, nie zabraknie Ci w nim również smacznych owoców morza, ryb czy nabiału. W tym wariancie diety wegetariańskiej również dostajesz 5 posiłków pod wskazany adres, a także do wyboru masz 5 kaloryczności (1200, 1500, 1800, 2000 i 2500 kilokalorii). To wszystko, aby jak najlepiej dopasować catering dietetyczny wege do swoich potrzeb i stylu życia.

Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z dietą wegetariańską pudełkową zachęcamy do wybrania jednego z naszych cateringów. W Bomba Catering masz możliwość zamówienia diety na jeden dzień próbny, aby móc poznać nasze cateringi i samemu zdecydować, który jest dla Ciebie najlepszy. Przy składaniu zamówienia masz możliwość obliczenia indywidualnego zapotrzebowanie na ilość kalorii, na stronie możesz również sprawdzić czy dowozimy catering dietetyczny wegetariański pod wybrany przez Ciebie adres, podając nam tylko kod pocztowy.

Z nami oszczędzisz swój cenny czas, zadbasz o swoje zdrowię i  zadbaną sylwetkę, a także będziesz pewny jakości posiłków w bombowej cenie. Złóż zamówienie i sam się o tym przekonaj, jak dobrze możesz czuć się po każdej z naszych diet, także po diecie pudełkowej wegetariańskiej.

W razie pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z nami. Na naszej stronie internetowej Bomba Catering w zakładce kontakt, znajdziesz gotowy formularz kontaktowy, gdzie możesz zadać nam pytanie. Jeśli wolisz kontakt telefoniczny, zapraszamy do kontaktu od poniedziałku do piątku, nasi pracownicy chętnie rozwieją wszystkie niejasności, dotyczące diety wegetariańskiej pudełkowej i pozostałych naszych cateringów.

Zdrowie jest Bomba!

Zadbaj o nie z Bomba Cateringiem już dziś.

dieta wege

Którą z Bombowych diet wybierzesz dzisiaj?

Wejdź i sprawdź!