Lunchboxy do pracy – poznaj nasze zdrowe propozycje!

lunchboxy

Zasady zrównoważonego sposób odżywiania zalecają, aby każdego dnia zjadać od 4 do 5 posiłków. W związku z tym jeden z nich zazwyczaj przypada na czas, kiedy jesteśmy w pracy, na uczelni lub w szkole. W takiej sytuacji warto ze sobą zabrać właściwie skomponowany lunchbox, zamiast tradycyjnych kanapek czy drożdżówek. Dowiedz się, jak przygotować smaczny i zdrowy posiłek do pracy. Poznaj najciekawsze przepisy na smaczne dania już dziś!

Co to jest lunchbox?

Wiele firm i zakładów pracy oferuje swoim pracownikom pokój nazywany śniadaniowym, w którym króluje mikrofalówka. To właśnie w tym miejscu pracownicy mogą coś zjeść w czasie krótkiej przerwy np. posiłek, który kupili po drodze bądź przygotowali go samodzielnie. Czasami zdarza się tak, że w miejscu pracy funkcjonuje stołówka/jadłodajnia bądź znajduje się ona w niewielkiej odległości od. Jednakże nawet gdy pojawia się możliwość zjedzenia posiłku w taki miejscu, warto rozważyć przygotowanie lunchboxów do pracy w domu. Jest to bowiem znacznie tańsze rozwiązanie, które łatwo skontrolować pod względem wszystkich składników.

Zazwyczaj, klasycznym posiłkiem, który zabierany jest do biura to kanapki. Czasami zdarzają się ciastka czy drożdżówki. Jednakże jest to bardzo niezdrowe i monotonne odżywianie, co nie sprzyja chudnięciu wręcz przeciwnie – od tego szybciej się tyje. Dlatego wszystkim osobom, które pragną świadomie się odżywiać i dbają o skład swojego codziennego menu, polecamy zdrowe lunchboxy do pracy! W ten sposób zapewnią swoim organizmom wszystkie potrzebne składniki odżywcze, które odpowiednio zadbają o ich kondycję, samopoczucie i sylwetkę.

Lunchbox do pracy – co jeszcze musisz wiedzieć?

Warto pamiętać o tym, że właściwie zbilansowana dieta wymaga przygotowywania różnorodnych posiłków. W związku z tym dobrym pomysłem na drugie śniadanie są warzywa, owoce, soki, a także sałatki. Ponadto dobre są też dania obiadowe z wysokiej jakości drobiem lub mięsno-warzywne szaszłyki. Dlatego też warto kupić sobie właśnie lunchboxy, czyli specjalnie zaprojektowane pojemniki z przegródkami, w które można wygodnie spakować rozmaite produkty spożywcze.

Obecnie na rynku dostępne są różnorodne rodzaje lunchboxów do pracy m.in. warianty wykonane z metalu, tworzywa sztucznego, a także z nowoczesnych surowców biodegradowalnych. Co więcej, można również kupić wielopoziomowe lunchboxy i takie z miejscem na sztućce. Ponadto taki pojemnik doskonale wpisuje się we współczesny trend ekologiczny, ponieważ nie trzeba używać jego jednorazowych, plastikowych odpowiedników.

Lunchboxy do pracy – praktyczne pomysły

Dobrą potrawą (ostatnio bardzo popularną) do lunchboxa jest bento, czyli danie wykonane w azjatyckim stylu. Wywodzi się ono z Japonii i jest to nic innego jak gotowy posiłek dla jednej osoby. W tym przypadku bardzo istotny jest wygląd dania oraz kompozycja jego poszczególnych składników w pojemniku. Bento spożywa się bezpośrednio z pudełka, dlatego bardzo jest ważne to, aby wcześniej drobno pokroić jego elementy. Dzięki temu z łatwością można jeść posiłek widelcem prosto z pudełka. W tradycyjnym bento główną rolę odgrywa ryż z dodatkami np. z gotowanym na parze mięsie kurczaka, z owocami morza oraz warzywami.

W lunchboxie do pracy najlepiej układać wszystkie składniki po sam brzeg tak, aby jego wnętrze było szczelnie wypełnione. To rozwiązanie zapobiega mieszaniu się produktów w drodze. Tym samym posiłek nawet po kilku godzinach jest atrakcyjny dla ludzkiego oka.

Propozycje idealne dla Ciebie!

Pomysłów na pełnowartościowe dania do lunchboxa do pracy jest zatrzęsienie. Wszystko uzależnione jest od potrzeb poszczególnych osób, ich preferencji smakowych oraz zapotrzebowania na daną wartość kaloryczną. Warto jednak pamiętać, że osoby, które pracują, siedząc, wymagają przede wszystkim dużej ilości warzyw. W ich przypadku idealne lunchboxy do pracy to takie, które zawierają sałatki powstałe na bazie kasz lub makaronów oraz sałatki z mięsem bądź tofu.

Przygotowanie posiłków do lunchboxa do pracy nie jest trudne. Wystarczy odpowiednio zaplanować sobie dzień, aby wygospodarować czas do przygotowania potraw. Z kolei dla osób, które mimo dużych chęci nie czują się zbyt pewnie w kuchni, mamy doskonałe rozwiązanie! Mianowicie smaczną i właściwie zbilansowaną dietę od Bomba Catering. Dzięki bogatej ofercie każdy może dostosować po własne potrzeby zamawiane dania, które są dostarczone pod wskazany adres. Wszystkie propozycje dowożone są do klienta w praktycznych pojemnikach, które można wszędzie zabierać ze sobą. Oznacza to, że także podczas przerwy w pracy można się zdrowo odżywiać.

lunchboxy

 

Którą z Bombowych diet wybierzesz dzisiaj?

Wejdź i sprawdź!