Skuteczne sposoby na zmniejszenie apetytu

zmniejszenie apetytu

Nadmierny apetyt bywa zgubny. Zwłaszcza w żmudnym procesie, jakim jest odchudzanie. Oznacza to, że wpływ na kształt sylwetki oraz wagę, mają nie tylko poszczególne składniki, które wchodzą w skład przygotowywanych potraw, ale również częstotliwość ich spożywania oraz wielkość porcji. Jeżeli zastanawiasz się, jak możesz zmniejszyć apetyt, to śpieszymy się z wyjaśnieniami.

Zmniejszenie apetytu – prawidłowe nawyki żywieniowe to podstawa

Czy wiesz, że niektóre produkty mogą nasilić Twój apetyt, a inne mogą zapewnić Ci długotrwałą sytość? Jeżeli chcesz ograniczyć łaknienie, musisz w pierwszej kolejności stosować się do podstawowych zaleceń zdrowego odżywiania. W związku z tym konieczne jest to, aby stosowana dieta była urozmaicona i co najważniejsze – zrównoważona. Tym samym zmniejszenie apetytu będzie skuteczniejsze, zwłaszcza gdy codzienny jadłospis będzie dostosowany do potrzeb energetycznych Twojego organizmu.

W związku z tym bardzo ważne jest zachowanie odpowiednich proporcji poszczególnych składników w trakcie przygotowywania posiłków. Mianowicie właściwa zawartość białka stanowi od 10 do 20%, tłuszczy – 20-35% a węglowodanów 55%. Co więcej, na zmniejszenie apetytu wpływa również częstotliwość spożywanych potraw. Najlepiej, aby przerwy pomiędzy jednym a drugim daniem wynosiły ok. 3-4 godziny. Natomiast dzienne zapotrzebowanie energetyczne powinno zostać podzielone na 4 do 5 posiłków.

Warto wiedzieć, że sposób spożywania potraw także przyczynia się do zmniejszenia apetytu. Najlepszym rozwiązaniem jest jedzenie dań na siedząco, spokojnie przeżuwając każdy kęs. Ponadto bardzo istotne są w tym przypadku również śniadania oraz lekkie kolacje. Co oznacza, że nie można ich pomijać!

Jak zmniejszyć apetyt? – właściwie zbilansowane posiłki mają znaczenie

Duże znaczenie w przypadku, gdy chcemy zmniejszyć apetyt, ma przede wszystkim skład poszczególnych potraw. Oznacza to, że szykując sobie posiłki na cały dzień, powinniśmy skoncentrować się na tym, co przedstawia piramida zdrowego żywienia. Jest to schemat, który dokładnie opisuje wszystkie grupy produktów wraz z ich właściwą ilością, które powinny znaleźć się w naszym codziennym menu. Oczywiście duży wpływ na zmniejszenie apetytu ma także nawadnianie organizmu. Naukowcy z Instytutu Żywności i Żywienia zalecają, aby każdego dnia przyjmować minimum 1,5 litra płynów (zwłaszcza niegazowanej wody mineralnej). Stosując się do tych wszystkich zaleceń, zyskujesz ogromne szanse, aby pozbyć się nagłych napadów głodu w ciągu dnia.

Jak zmniejszyć apetyt? – dodatkowe sposoby

Jak wiadomo, aby zmniejszyć apetyt, należy w pierwszej kolejności skupić się na prawidłowych nawykach żywieniowych. Dotyczy to zarówno sposobu układania posiłków, jak i ich jedzenia, a nawet obróbki termicznej poszczególnych produktów. Co to znaczy? Mianowicie wysoko przetworzona żywność jest uboga w błonnik pokarmowy oraz wiele innych istotnych makro- i mikroskładników (np. cynku i chromu), a to przyczynia się do szybkiego pojawienia się głodu. Dlatego polecane jest spożywanie dużych ilości surowych warzyw i owoców, produktów pełnoziarnistych (makaronów, pieczywa) oraz naturalnych przetworów mlecznych.

Najważniejsze jednak w walce z nadmiernym apetytem jest również to, aby odstawić artykuły, które charakteryzują się wysokim indeksem glikemicznym. Zaspokajają bowiem głód, ale niestety na krótko, co bezpośrednio przyczynia się do podjadania pomiędzy posiłkami i wzrostu wagi.

Warto także wiedzieć, że niektóre niedobory składników odżywczych również wpływają na zwiększenie się apetytu. Bardzo często osoby, które stosują restrykcyjne diety odchudzające, mogą odczuwać ciągłą chęć jedzenia. Wynika to z eliminacji ze swojego codziennego jadłospisu wielu produktów, więc ich organizm naturalnie zaczyna szukać ich w różnych posiłkach. Nierzadko również w tych niezdrowych. Dlatego właściwie zbilansowane potrawy odgrywają w tym przypadku ogromną rolę

Jeżeli pragniesz w zdrowy sposób zmniejszyć apetyt, a nie czujesz się do końca na siłach, aby podjąć tę walkę samodzielnie, możesz skorzystać z pomocy specjalistów np. z usług Bomba Cateringu. To miejsce zostało stworzone z myślą o osobach, które nie potrafią stosować zasad zdrowego żywienia. Jak również dla tych, którzy nie mają czasu, aby codziennie przygotowywać sobie właściwie zbilansowanych posiłków. Nie czekaj i sprawdź dostępne propozycje od Bomba Catering. Zmniejsz apetyt, wprowadzając do swojego życia bombową dietę pudełkową już dziś!

zmniejszenie apetytu

Którą z Bombowych diet wybierzesz dzisiaj?

Wejdź i sprawdź!